Nasz żłobek

AKTUALIZACJA:

Z powodu pandemii Covid-19 żłobek został zamknięty.

 

MISTRZOWIE ZABAWY ZAPRASZAJĄ!

 

Żłobek działa od 2012 roku.

Pracujemy przez cały rok, w godzinach 6:30 - 17:30 od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy). Opieka nad dziećmi, w pozostałe dni, możliwa jest po indywidualnym uzgodnieniu.

Nasz żłobek przyjmuje dzieci w wieku od 7 miesięcy do 3 lat.

Jesteśmy żłobkiem niepublicznym  znajdującym się w Lublinie i posiadającym uprawnienia do opieki nad dziećmi zgodnie z wymogami Ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z dnia 4 lutego 2011 roku (Dz.U.2011.45.235). Dzięki temu, możemy zapewnić opiekę państwa dzieciom w wymiarze do 10 godzin dziennie.

 

LOKALIZACJA

Nasz niepubliczny żłobek mieści się na parterze wolnostojącego budynku w dzielnicy domków jednorodzinnych naprzeciwko  Galerii TESCO/GALERIA ORKANA). Pomimo bliskości Alei Kraśnickiej, otoczenie zapewnia ciszę i spokój. Możliwy jest bezpośredni dojazd od Alei Kraśnickiej z obydwu kierunków jazdy, jak również od ul. Parysa.

 

BEZPIECZNIE DLA DZIECI, WYGODNIE DLA RODZICÓW

Budynek przeprojektowano  z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci, zgodnie z wymogami, które musi spełniać żłobek. Budynek spełnia wymagania sanitarno- epidemiologiczne oraz wymagania w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, potwierdzone protokołami w/w służb.

Wydzielenie oznaczonych miejsc parkingowych, po drugiej stronie ulicy, zapewnia bezpieczną przestrzeń do parkowanie i przyprowadzania dziecka do żłobka

Nasz żłobek składa się z dwu grup wiekowych. Każda grupa  posiada salę do zabaw oraz salę sypialną. Taki podział pomieszczeń sprawia, że  każdy maluch, o dowolnej porze, może odpocząć w łóżeczku. Sale zabaw i sypialnie wyposażono w sprzęt i zabawki zgodnie z potrzebami rozwojowymi dzieci

Przed budynkiem znajduje się 200 metrów kwadratowych powierzchni zagospodarowanej na ogród wypoczynkowy - plac zabaw dla dzieci  z dużą ilością zieleni i drzew. Do ogrodu można wyjść prosto z pomieszczeń żłobka.  Nasze  dzieci będą mogły  korzystać placu zabaw w każdy pogodny dzień.     Ogrodzenie oraz  zamknięte elektronicznie wejścia,  zapewniają najwyższe bezpieczeństwo dzieciom podczas zabawy na  świeżym powietrzu.                                                                                                                       Ogród wyposażono w urządzenia  i sprzęt przeznaczony do zabawy: ławeczki, domek, zjeżdżalnie; Wymienione sprzęty posiadają atesty  i certyfikaty oraz dostosowane są do wieku  dzieci. Wszystkie elementy zostały wykonane z mas plastycznych, co sprawia, że są lekkie, można je przenosić, składać,  a dodatkowo, zapewniają bezpieczeństwo w trakcie zabawy.

 

PROFESJONALNA KADRA ZADBA O ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA

Do dzieci podchodzimy indywidualnie. Nasze metody edukacyjno-wychowawcze są oparte na aktualnej wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii rozwoju dziecka.

Nasz Zespół kładzie szczególny nacisk na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz poszerzanie  własnych umiejętności. Profesjonalizm pracowników pozwala na lepsze rozumienie potrzeb dzieci. Opiekunowie budujący nasz Zespół to ludzie, do których mamy pełne zaufanie.

Nauczymy Państwa czynności samoobsługowych takich, jak korzystanie z nocniczka, właściwe spożywanie posiłków itp. Zadbamy o to, by dzięki kontaktom z innymi dziećmi, przyzwyczaić je do zabawy w większej grupie.

RODZINNA ATMOSFERA

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. Wiemy, że każdy mały człowiek potrzebuje czasu, uwagi i pielęgnacji, ale potrafi się odpłacić czułym spojrzeniem i szerokim uśmiechem.

Nie jesteśmy "przechowalnią dzieci". U nas każdy maluszek poczuje się bezpiecznie, zostanie otoczony troskliwą opieką i nieustanną uwagą w ciągu całych 12 godzin, w których czynny jest nasz żłobek

 Staramy się by cały dzień spędzony w naszym przedszkolu upłynął dziecku w atmosferze maksymalnie zbliżonej do atmosfery domu rodzinnego. Nie zastąpimy mu jego ukochanych Rodziców, ale zrobimy wszystko aby czuło się jak u siebie

MONITORING

We wszystkich pomieszczeniach w których przebywają dzieci i plac zabaw jest objęty monitoringiem. Rodzice mogą poprzez internet oglądać opiekę  nad dziećmi w żłobku.

Monitoring daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa o własne dziecko- pracownikom spokojną pracę