Nasze przedszkole

MISTRZOWIE ZABAWY ZAPRASZAJĄ

Przedszkole działa od 2012 roku.

Pracujemy przez cały rok, w godzinach 6:30 - 17.30 od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy). Opieka nad dziećmi poza normami czasowymi naszej placówki oraz w pozostałe dni roku, jest możliwa po indywidualnym uzgodnieniu z dyrekcją i pracownikami.

Nasze przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat do czterech grup liczących 20-25 dzieci.

JESTEŚMY ZAREJESTROWANI W EWIDENCJI SZKÓŁ I PLACÓWEK NIEPUBLICZNYCH GMINY KONOPNICA POD NUMEREM 2/2012

LOKALIZACJA

Nasze przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku w dzielnicy domków jednorodzinnych na pograniczu Lublina oraz gminy Konopnica, niedaleko Selgrosa, Bricomana i McDonald`s. Pomimo bliskości Alei Kraśnickich, otoczenie zapewnia ciszę i spokój. Możliwy jest bezpośredni dojazd od Alei Kraśnickiej z obydwu kierunków jazdy, jak również od ul. Raszyńskiej.

To idealne miejsce dla mieszkańców gminy Konopnica oraz dynamicznie rozwijającej się Poręby i Węglina.

 

BEZPIECZNIE DLA DZIECI, WYGODNIE DLA RODZICÓW,

Budynek został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności, która jest niezbędna w przedszkolu. Placówka została wybudowany w 2011 roku. Drobiazgowe kontrole wykazały, że spełnia wszelkie wymagania zawarte w przepisach sanitarno-epidemiologicznych oraz w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Duża ilość miejsc parkingowych przed budynkiem oraz minimalny ruch drogowy zapewni Państwu komfort w czasie przywożenia i odbierania dzieci z przedszkola.

Do dyspozycji dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przeznaczyliśmy cztery sale, gdzie zorganizowane są dla nich kąciki tematyczne, miejsce do zabawy i odpoczynku. W salach znajdują się dostosowane do wzrostu dzieci stoliczki i krzesła.

Ponad 600 metrów kwadratowych ogrodzonego placu przylegającego do budynku, zostało przeznaczone na plac zabaw. Ten zielony zakątek, pozwoli dzieciom cieszyć aktywnością na świeżym powietrzu.

 

PROFESJONALNA KADRA ZADBA O ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA

Do dzieci podchodzimy indywidualnie. Nasze metody edukacyjno-wychowawcze są oparte na aktualnej wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii rozwoju dziecka.

Nasz Zespół kładzie szczególny nacisk na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz poszerzanie własnych umiejętności. Profesjonalizm pracowników, pozwala na lepsze rozumienie potrzeb dzieci oraz właściwą realizację celów dydaktycznych w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i postępów dziecka. Nauczyciele budujący nasz Zespół to ludzie, do których mamy pełne zaufanie.

Stale rozwijamy wachlarz zajęć dodatkowych, które pozwolą odnaleźć i rozwinąć Państwa pociechom swoje talenty i zainteresowania.

Sprawdzone metody, nowatorskie rozwiązania, otwarta na nowe wyzwania koncepcja pracy sprawia, że dzieci kończąc edukację przedszkolną mają świetny start w przyszłość, są pewne swoich umiejętności, zdolne, bogate w doświadczenia, ciekawe nowych wyzwań.

 

RODZINNA ATMOSFERA

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. Wiemy, że każdy mały człowiek potrzebuje czasu, uwagi i pielęgnacji, ale potrafi odpłacić czułym spojrzeniem i szerokim uśmiechem. Staramy się, aby cały dzień spędzony w naszym przedszkolu, upłynął dziecku w  atmosferze maksymalnie zbliżonej do atmosfery domu rodzinnego. Nie zastąpimy mu jego ukochanych Rodziców, ale zrobimy wszystko, aby czuło się jak najlepiej.