Wiadomość dla Rodziców

  • 29.03.2019, 17:22
  • admin tipmedia

Drodzy Rodzice!

 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat pracy rolnika. Temat ten bardzo zainteresował dzieci.

Rozpoznawaliśmy słomę i siano, a także stworzyliśmy tor sensoryczny. Miło było pokonać tor bosymi stopami. W tym tygodniu przedszkolaki dokonywały podziału na rośliny okopowe, zbożowe, oleiste i włókniste. W kąciku zadaniowym dzieci mogły doskonalić umiejętność przeliczania oraz chwyt pęsetkowy przy oddzielaniu fasoli od makaronu za pomocą pęsety. Dzieci dowiedziały się, gdzie i jak powstaje chleb. Miniony tydzień był pełen zagadek angażujących różne zmysły: dotyku, węchu, słuchu. Podczas rozmów o pracy rolnika omówiliśmy także narzędzia i maszyny wykorzystywane dziś napolach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o własnych doświadczeniach związanych z rolnictwem.

To był wyjątkowy tydzień również ze względu na zorganizowany turniej wiedzy patriotycznej. W konkursie wzięli udział nasi Odkrywcy, a także Poszukiwacze i Wynalazcy. Przedszkolacy wykazywali się wspaniałą wiedzą na temat Polski. Na koniec wszystkie grupy odśpiewały wspólnie piosenkę: „Od morza, aż do Tatr”. Pielęgnowanie postawy patriotycznej w dzieciach jest szczególnie ważne.

Zwieńczeniem tygodnia związanego z pracą na roli jest praca plastyczna ukazująca rośliny okopowe, której efekty mogą Państwo podziwiać na korytarzu.

 

Zbliżające się wydarzenia:

  • 11.04.2019 (czwartek) godz. 15:00- warsztaty wielkanocne dla Rodziców i dzieci. Na warsztatach zostaną wykonane dwie ozdoby świąteczne: pisanka metodą decoupage oraz kurczaczek z włóczki. Czas trwania: 90 min, koszt zestawu: 15 zł. Serdecznie zachęcamy do zapisów!:)
admin tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Mistrzowie zabawy z Lublina sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe